Prva stran Arhiv novic Maja, Riko in Dejan uspešno nastopili na turnirju Arena OPEN 2018

Maja, Riko in Dejan uspešno nastopili na turnirju Arena OPEN 2018

V soboto, 31.3.2018 je v bowling centru Arena potekal zadnji termin kvalifikacij, katerim je sledil še finale. Odlične igre je že v 1.terminu (28.2.) prikazal Riko, saj je podrl 1306 kegljev kar je na koncu v kvalifikacijah zadoščalo za 2.mesto in zagotovljen nastop med najboljših 20igralcev. Maja in Dejan sta nastopila v kvalifikacijah samo v 3.terminu. Maja je v 3.terminu podrla 1141 kegljev, kar jo je uvrščalo na rob za uvrstitev v naslednji krog, zato se je odločila, da odigra še "eno za vse", kjer se odigra samo ena igra in najboljša dva se uvrstita med najboljših 20. Maja je odigrala tako kot zna in zasedla 2.mesto skupaj z Borovnik Francijem, kjer pa je odločal "roll off", kjer je Maja pokazala več zbranosti in natančnosti in se tako uvrstila med najboljših 20. Dejan je v 3.terminu zasedel 8.mesto, kar ga je v skupnih rezultatih uvrščalo na 11.mesto s 1203 podrtimi keglji, prav tako pa je svojo srečo preizkusil v igri "ena za vse", vendar se mu ni izšlo, tako da se je moral za preboj med najboljših 20 še potruditi.

Sledil je Final step 1, kjer je nastopil samo Dejan in se z dvema solidnima igrama (436) uvrstil v Final step 2, kjer sta se mu pridružila Maja in Riko. V Final step 2 se je med seboj pomerilo 20 igralcev v 2 igrah, v Final step 3 se je uvrstilo najboljših 8. Dejan in Riko nista uspela slediti dobrim igram ostalih in na koncu pristala na mestih 18.(Riko) in 9.(Dejan). Maja je odigrala odlično in se s 4.mestom uvrstila med top 8., kjer ji igra ni stekla in na koncu pristala na 8.mestu.

Zmagovalec turnirja je postal Ljub Nedimovič, igralec kluba Galaxija.

Bowiling klub Kranj čestita vsem nastopajočim za dosežene rezultate, iskrene čestitke pa Bowling klubu Arena za odlično organizacijo turnirja in upamo, da se bo število sodelujočih tekmovalcev v prihodnosti podvojilo.