Prva stran Arhiv novic Dimi postal državni prvak, Aleks odličen tretji

Dimi postal državni prvak, Aleks odličen tretji

Klub 300 je danes gostil državno prvenstvo mladih do 21 let.

Bowling klub Kranj je imel v ognju 5 fantov. Nastopili so Tian Markovič Mirtič in Matej Demšar v kategoriji do 21 let, Aleks Slipac, Dimi Qendrim Krasniqi i Tadej Sitar pa v kategoriji do 15 let.

Matej je v hudi konkurenci na koncu zasedel 6. mesto. Tian, ki je pred kratkim presedlal iz enoročnega v dvoročni met, je bil 11.

V tekmovanju mladincev do 15 let pa smo lahko gledali Dimijevo simultanko, ki je najprej v kvalifikacijah suvereno premagal vse nasprotnike in pri 9. letih prvič postal državni prvak. V polfinalu je bil Dimi boljši od svojega sparing parnerja Aleksa, v finalu je vodstvo prevzel že v drugem okvirju in uspešno pripeljal prvi naslov v Kranj. Dimi se je tako oddolžil Jakobu iz kluba Epic za lanski finalni poraz. Aleks je po porazu v polfinalu tekmovanje končal na 3. mestu.

Pohvaliti velja vse naše fante, tudi začetniku Tadeja, ki je do 15 let zasedel 5. mesto.

Čestitke vsem za borbenost, Dimiju pa za prvi državni naslov.

Za mladince se bo sezona nadaljevala z mladinsko ligo, Tian bo z Gorazdom Kavčičem igral v sredo na PG2, Mateja čaka konec tedna 1. državna liga, Dimi se bo zopet udeležil mednarodnega turnirja v Prištini, naslednji konec meseca.